Shkrimtari me famë botërore, Salman Rushdie, është sulmuar me thikë në qafë

Shkrimtari me nam botëror, Salman Rushdie, të premten është përballur me një sulm të papritur. Ka…

Prishtina zyrtarizon transferimin e Kushtrim Gashit

Kubi futbollistik Prishtina e ka zyrtarizuar transferimin e Kushtrim Gashit. Gashi te klubi kryeqytetas vjen nga…

E tmerrshme: Mësohet arsyeja e vrasjes së 11 personave në Cetinë

Sot Mali i Zi dhe i gjithë rajoni është tronditur nga një vrasje në Cetinë. Informatat…

“I thash më gjuaj qika ime”, Vali Corleone flet për herë të parë pas plagosjes

Në orët e para të mëngjesit të së enjtës, u plagos Prince Valentino Corleone në shtëpinë…

Presidenti Begaj të hënën do ta ketë vizitën e parë në Kosovë

23 ditë pasi mori detyrën e Presidentit të Shqipërisë, Bajram Begaj, të hënën do ta vizitojë…

Bedri Hamza takoi Thaçin e Veselin, në Hagë: Folëm gjerë e gjatë për Kosovën

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Bedri Hamza sot ka takuar ish presidentin, Hashim Thaçin si dhe…

Gjykata merr vendim për Anita Sylën, të dyshuarën për plagosen e Vali Corleones

Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh Anita Sylës, të dyshuarës…

Një i vdekur dhe 860 raste të reja me koronavirus

Një person ka vdekur si pasojë e COVID-19 të premten në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë njoftoi…

Dogana me 14% më shumë të hyra

Gjatë vizitës në Drejtorinë e Doganore të Kosovës, Kryeministri i Republikës së Kosovës vlerësoi rritjen për…

Çmimet e restoranteve: Ku janë më të shtrenjtët në Evropë, ku renditen Prishtina e Tirana

Muaji gusht shënon kulmin e sezonit turistik në Europë. Pas dy viteve pandemic, ku lëvizjet ishin…