Adnan Januzaj nënshkruan me Sevillan

Adnan Januzaj do të luajë sërish në La Liga të Spanjës. Sulmuesi i krahut, të mërkurën…

Ashpërsohen reduktimet e rrymës

Reduktimet e energjisë elektrike në disa vende të Kosovës, përfshirë kryeqytetin, kanë nisur të ashpërsohen dhe…

Krasniqi kritika Kurtit për pagat e mësuesve: Në vend se t’u ndihmosh, po u hakmerresh

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Qeverisë…

Sejdiu: Rrymën e ndalën, ujin e ndalën, hajninë e ndalën, tash edhe rrogat qenkan ndalë

Ish-nënkryetari i Prishtinës dhe ish-deputeti nga radhët e Vetëvendosjes, Dardan Sejdiu, ka reaguar pas raportimeve se…

Presidentja Osmani takon kryeministrin çek, diskutojnë rreth urgjencës së liberalizimit të vizave

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar sot kryeministrin e Çekisë, Petr Fiala, me…

Murati: Mësimi nis nesër, grevistët do të pezullohen nga paga

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë, sot pasdite, ka përsëritur kërcënimin…

Perimet më të mira për shëndetin e zorrëve

Dieta juaj e përditshme ndikon drejtpërdrejt në shëndetin e zorrëve, gjë që mund të ndikojë në…

Shkarkimi i Gledis Nanos, qëndroi vetëm 10 muaj në krye të Policisë së Shtetit

Ka zgjatur vetëm 10 muaj qëndrimi i Gledis Nanos në krye të Policisë së Shtetit në…

Jasharaj nuk “dorëzohet” përballë Albin Kurtit: Nxënësit s’kanë çka të shkojnë në shkollë, mësimdhënësit janë në grevë

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, ka thënë se po të kishte mirëkuptim nga ana e qeverisë,…

Murtezaj: Ka këngëtar që deklarojnë vetëm 500 euro për një aheng, informatat tregojnë se çmimet e shkojnë deri në 10 mijë euro

Drejtori i përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), Ilir Murtezaj ka thënë se ka thënë…