Inceneratori i Tiranës, Erion Veliaj, jep 7 orë shpjegime në SPAK

Në Shqipëri, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u thirr sot në Prokurorinë e Posaçme kundër Krimit…

Ministria e Shëndetësisë: AstraZeneca u përdor vetëm në fillim, deri tani asnjë efekt anësor serioz nga vaksinat

Ministria e Shëndetësisë ka thënë se deri më sot, nuk është regjistruar asnjë efekt anësor serioz…

Gjermania zoton 90 milionë euro për punësim, energji dhe integrim të Kosovës në BE

Pas përfundimit të negociatave mes Kosovës dhe Gjermanisë, Qeveria Gjermane zotoi një mbështetje shtesë prej 90…

Prindër për herë të parë, vjen në jetë vajza e Kiarës dhe Luizit

Pritja e ëmbël e Kiara Titos dhe Luiz Ejllit ka përfunduar! Moderatorja ka sjellë në jetë…

Prokuroria Speciale e fton në intervistë zëvendësministrin e Mjedisit, Hysen Durmishin

Prokuroria Speciale e ka ftuar në intervistë zëvendësministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishn.…

Kurti priti në takim Zëvendëspresidentin në MCC, Cameron Alford, sot hyn në fuqi Programi Kompakt në vlerë prej 236.7 milionë dollarësh

Kryeministri Albin Kurti e ka pritur në takim zëvendëspresidentin në Korporatën e Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC),…

Përbërja e re e Qeverisë serbe

Mandatari për formimin e Qeverisë së Serbisë, Millosh Vuçeviq, propozoi të hënën emrat e ministrave të…

SBASHK-u publikon agjendën e protestës së nesërme

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Kosovës (SBASHK), ka paralajmëruar protestë më 1…

Për 1 Maj mbyllen rrugët e veturave për Gërmi

Komuna e Prishtinës ka vendosur që për 1 Maj, Ditën e Punëtorëve, të ndalohet qarkullimi i…

Disa arsye për të ngrënë hudhër herët në mëngjes

Hudhra është ilaç natyral për shumë sëmundje. Përveç që ofron shije të mira për gjellët ,…