Studimi i Oxfordit: Kosova me masat më të rrepta anti-Covid në Europë

Sipas një studimi të huaj, Kosova është vendi më strikt në Europë sa u përket masave…

Selmani: Pakënaqësi e madhe te punëtorët shëndetësorë që nuk kanë marrë pagesën shtesë

Nënkryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë në Kosovë, Xhemajl Selmani ka thënë se në shtesat…

Rreth 300 persona vdiqën nga COVID-19 në muajin gusht në Kosovë

Më shumë se gjysma e 525 vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Kosovë janë regjistruar në…

Teuta fiton Superkupën e Shqipërisë duke mposhtur Tiranën

Teuta ka arritur ta fitojë ndeshjen kundër Tiranës dhe të fitojë kështu edhe Superkupën e Shqipërisë.…

Haradinaj ua vazhdon qëndrimin nëpër misione ambasadorëve që u ka skaduar mandati

Ministria e Punëve të Jashtme vazhdon të abuzojë me Ligjin për shërbimin e jashtëm duke ua…

Ramush Haradinaj i përgjigjet Isa Mustafës: Le ta disiplinojë Lutfi Hazirin që po e hapë gojën për ndryshim të kufijve

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ka kritika për…

Mbërrin në Uashington delegacioni i kryesuar nga Kryeministri Hoti (Foto)

Delegacioni i Kosovës me në krye Avdullah Hotin ka arritur në Uashington. Më datë 4 të…

Konjufca: Për ta kurorëzuar njohjen nga ana e Serbisë, Kosova duhet të jap diçka të madhe

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë se janë dy alternativa që nëse i plotësohen…

Delegacioni i Kosovës niset për takimin në Uashington, mbi 17 mijë euro shpenzime

Deri në 17 mijë e 640 euro pritet t`i kushtojë buxhetit të Kosovës udhëtimi i delegacionit…

Ministri Selimi i propozon Qeverisë tri projektligje për rritje dhe avancim të bashkëpunimit juridik

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi sot ka propozuar për aprovim tri projektligje në Qeverinë e Republikës…