Aliu: Kosova shtet i pavarur është projekt i përkohshëm

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se Kosova është një projekt i përkohshëm, duke iu…

WhatsApp sjell opsionin e ri që ju lejon t’i mbani bisedat sekrete

Bisedat në WhatsApp duket se do të bëhen më diskrete. Tashmë biseda specifike në platformën e…

Hovenier ndryshe nga Kurti thotë se marrëveshja mund të zbatohet edhe pa u nënshkruar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vazhdimisht e ka potencuar se Serbia po refuzon ta nënshkruaj marrëveshjen…

Përparim Rama: Eliminohet taksa në transaksion të pronës të paluajtshme

Kryetari i kryeqytetit, Përparim Rama ka bërë të ditur se është bërë eliminimi i taksës në…

Eksperti i sigurisë jep tre skenarë se si mund të këtë ndodhur vrasja e Liridona Murseli

Eksperti i sigurisë, Bedri Elezi ka folur në lidhje me rastin e mbrëmshëm një grua u…

“Si u largua burri me fëmijët?”, ish-koloneli i policisë rrit edhe më shumë dyshimet për vrasjen e Liridona Murselit

Ish-koloneli i Policisë, Rrahman Sylejmani, tha se për vrasjen e Liridona Murselit duhet të hetohet çdo…

Mërgim Vojvoda pëson aksident në komunikacion

Mërgim Vojvoda, mbrojtësi i njohur i Torinos dhe pjesë e Përfaqësueses së Kosovës, ka përjetuar një…

“Nuk duket si grabitje” Avokati ngre dyshime për vrasjen e Liridona Murselit

Avokati, Arber Jashari përmes një shkrimi në “Facebook” thotë se rasti i djeshëm ku mbeti e…

Dyshohet se bashkëpunoi me grupin kriminal, policia e arreston edhe pronarin e një argjendarie në Prishtinë

Është arrestuar Trim Baraku, pronari i një argjendarie në Prishtinë, i njëjti dyshohet se ka bashkëpunuar…

Largohet nga vendi i ngjarjes trupi i të vrarit sot nga aksioni i Policisë

Është larguar nga vendi i ngjarjes trupi i pa jetë i personit të vrarë sot nga…