Abdixhiku kritikon Qeverinë për tekstet shkollore: Paaftësia pra kushton, paranoja edhe më shumë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka thënë se paaftësia dhe paranoja e…

Motivi i vrasjes në Malishevë dyshohet të jetë një borxh

Sot në fshatin Balincë një person u privua nga jeta. Për vrasjen e tij, tashmë janë…

Ekzekutohen pagesat e para për libra nga MASHT-i

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se sot kanë përfunduar procedurat e pagesës për grupin…

Ky është i riu që mbeti i vrarë në Malishevë

Një vrasje ka ndodhur në Malishevë. Vrasja ka ndodhur në fshatin Bubavec të Malishevës dhe viktima…

Gliha publikon listën për dy ndeshjet e shtatorit

Selektori i Kosovës, Primozh Gliha ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e…

Dua Lipa shfaqet duke bërë pazar me të dashurin dhe prindërit në Ibiza

Dua Lipa ka shijuar një ditë me të dashurin e saj, Romain Gavras, ndërsa janë parë…

Arrestohen katër persona për vrasjen në Malishevë

Katër persona janë arrestuar për vrasjen që ndodhi sot rreth orës 13:30, në Malishevë.  Lajmin për…

Lirohen nga paraburgimi tre të arrestuarit për aferën e rezervave shtetërore

Dy zyrtarët e MINT-it, Irfan Lipovica dhe Hafiz Gara si dhe biznesmeni Ridvan Muharremi janë liruar…

Krijohet ChatGPT-ja kinez

Kina krijoi ChatGPT-në e saj, duke avancuar kështu një hap më shumë në garën me SHBA-në…

Aktakuzë ndaj biznesmenit Ridvan Muharremi për vjedhje të rrymës

I është ngritur aktakuzë për vjedhje të energjisë elektrike në biznesin e tij, biznesmenit Ridvan Muharremi.…