Thaçi: Kosova të dëgjojë SHBA-në, dryshe do të kemi pasoja në ekonomi, politikë e diplomaci

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë nga Nju-Jorku i Shteteve të Bashkuara…

Klopp flet pas humbjes së parë të Liverpoolit në këtë sezon

Klubi anglez Liverpool, ka pësuar humbje e parë pas 44 ndeshjeve dhe 18 fitoreve radhazi në…

Paralajmërohet protestë para Kryeministrisë nga punëtorët e Trepçës, kjo është arsyeja

Punëtorët që janë pranuar në Trepçë po paralajmërojnë protesta para Qeverisë, ata po e konsiderojnë të…

Hoti: Përmbyllëm programin qeverisës 2020- 2023, program ambicioz, por realist

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mblodhi sot kabinetin qeveritar në Prevallë, ku është prezantuar dhe është…

Margjinalizimi i të pagjeturve

Tash e 29 vjet, familja Gashi nga fshati Studençan i Komunës së Suharekës, nuk ka marrë…

Reka anulon tri vendime të ish-ministres Hoxha, thotë se u kursyen rreth 400 mijë euro

Reka anulon tri vendime të ish-ministres Hoxha, thotë se u kursyen rreth 400 mijë euro Ka…

Heldt e quan hap të guximshëm heqjen e pjesshme të tarifës

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, e ka quajtur hap të guximshëm dhe të rëndësishëm,…

iPhone XR ishte telefoni më i shitur në tregun global për 2019

Apple dhe Samsung kanë dominuar edhe një herë shitjet globale të telefonave të mençur. Këtë herë,…

Kurti pa aleat për heqjen e kushtëzuar të taksës

Kryeministri Albin Kurti nuk ka ndonjë aleat për ta çuar përpara planin e tij për heqjen…

Punëtorët e Telekomit kërkojnë rritje pagash, pavarësisht krizës

Qeveria e Kosovës, ditë më parë shkarkoi Bordin e Telekomit për siç thuhet keqmenaxhimin e kësaj…