Avokati Arianit Koci mbahet në paraburgim në Meksikë

Avokati Arianit Koci është ndaluar nga policia në Meksikë. Rreth katër orë ai është ndaluar dhe…

Blend Baftiu largohet nga Ballkani

Blend Baftiu nuk do të jetë më pjesë e Ballkanit. Pas katër viteve qëndrim në Suharekë,…

Përparim Rama s’ia ka kërkuar asnjë ndihmë, Shpend Ahmetit: Jam i gatshëm 24 orë

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama nuk ka kërkuar ndonjë ndihmë prej paraardhësit të tij, Shpend Ahmetit…

Perishiq zyrtarizohet te Tottenhami

Mesfushori kroat Ivan Perishiq është zyrtarizuar te klubi i Premier Leagues së Anglisë, Tottenham Hotspur. Siç…

Idrizi e Kastrati besojnë në fitore kundër Qipros

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur stërvitjen e fundit në Kampin Nacional në Hajvali para udhëtimit…

Gjashtë raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjashtë raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, ka…

MASHTI: Viti shkollor përfundon më 10 dhe 24 qershor

Viti shkollor 2021/2022 për nxënësit e klasave 1 deri 8 dhe fëmijët parafillor do të përfundojë…

Çitaku, PDK: Të zbardhet sa më parë afera e ambasadorit Berishaj, ai të kthehet menjëherë nga detyra

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka kërkuar edhe një herë nga krerët e…

Nga 1 qershori, Shqipëria ndalon përdorimin e qeseve plastike

Nga dita e nesërme, më 1 qershor, do të ndalohet përdorimi i qeseve plastike në territorin…

Çfarë ndodh nëse e ndaloni konsumimin e vezëve

Nuk ka dyshim se vezët kanë shumë përfitime shëndetësore, të tilla si ruajtja e peshës, përmirësimi…