Të gjitha vendimet e marra sot nga Qeveria

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen e 200-të në të cilën ka: –          Miratuar Projektligjin…

Rike Roçi beqare, i jep fund lidhjes: Mbaroi sapo dola!

Rike Roçi, është eliminuar së fundmi nga formati më i ndjekur ‘BBV3’. Ajo ka folur më…

Bislimi flet pas takimit për dinarin, thotë se pala serbe s’pati ide si të trajtohet propozimi fillestar i Lajçakut

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje të enjten edhe rundi i ri dhe i katërt në përgjithësi…

Guvernatori i BQK-së takohet me udhëheqësit e Bankës Botërore

Guvernatori Ismaili, Zëvendësguvernatori Fusha dhe ekipi i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës (BQK) u takuan…

5 fitore në 7 muaj, Mersim Zeqiri synon t’i fitojë dy tituj në fshatin e tij Garanë

Trojet shqiptarë kanë nxjerrë njerëz të suksesshëm dhe të mbërrirë në fusha të ndryshme. Pa diskutim,…

Osmani kërkon që ndërkombëtarët të reagojnë për ndalimin e qytetarëve dhe policëve nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia,…

Ndalimi i zëvendësdrejtorit të Policisë nga Serbia, Hovenier: Jemi të shqetësuar, shpresojmë të lirohet

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier pas takimit të rregullt me presidenten e vendit, Vjosa Osmani…

Sveçla: Dejan Jankoviq është dërguar në paraburgim për 48 orë

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se në bazë të informacioneve që…

Kurti thotë se Serbia kërkon tensione sepse s’i konvenon normaliteti: Kërkojmë lirimin e menjëhershëm dhe të pakusht të Jankoviqit

Në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë, Kryeministri Kurti tha se Serbia po kërkon tensione…

Horoskopi 18 prill 2024

Dashi-Marsi dhe Dielli, planetët tuaj sundues, sjellin ngarkesa agresive, por edhe nxjerrin në pah egon tuaj…