IKSHPK: S’ka raste të fruthit në Kosovë, vaksinimi e parandalon

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka…

Egzon Gjuka e Albina Rugova më të mirët e vitit 2023 në hendboll

Egzon Gjuka e Albina Rugova janë shpallur më të mirët e vitit 2023 në hendbollin kosovar.Ceremonia…

Shqipëria është në “Euro 2024”

Kombëtarja e Shqipërisë ka siguruar biletën e kualifikimit për në Kampionatin Evropian që do të mbahet…

Vritet një polic në Leposaviq, plagoset një tjetër

Një polic ka mbetur i vrarë si pasojë e sulmeve në fshatin Banjskë të Leposaviqit. Një…

Një i vdekur dhe 67 të infektuar me COVID-19 në dy javët e fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se në dy javët e fundit në Kosovë janë…

Thaçi, intervistë nga Haga: Çdo krizë e vonon shumë Kosovën, uniteti brendashqiptar dhe investimi për pajtim ndëretnik janë çelësi i suksesit

Ish-Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë një intervistë, pas gati tri vitesh që nga arrestimi i tij…

Hapet platforma e aplikimit për subvencionim të teksteve shkollore

Në platformën e-Kosova tashmë është publikuar linku në të cilin prindërit mund të aplikojnë për subvencionim…

BE-ja përgatit pako sanksionesh ndaj Kosovës

Bashkimi Evropian ka përgatitur masa fillestare, si sanksione kundër Kosovës për shkak të mospërfilljes së kërkesave…

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka thënë të martën të përditshmes britanike Guardian se, dita…

Kosova shpall të mbyllur emergjencën me COVID-19

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për mbyllje të emergjencës së shëndetit publik, pas 3 vitesh…