Policia e Kosovës mbyll vendkalimet në Bërnjak e Jarinë

Ministria e Punëve të Brendshme, ka mbyllur vendkalimet kufitare të Kosovës me Serbinë, përkatësisht në Bërnjak…

Serbët nisin të bllokojnë rrugët në veri të Kosvës

Serbët lokalë në veri të Kosovës kanë bllokuar me kamionë rrugën magjistrale në afërsi të pikëkalimit…

Kështu e shkatërroni baterinë e telefonit tuaj pa e kuptuar

Truku i parë për të kursyer baterinë e smartfonit tuaj nga një “vdekje” e hershme është…

Dy të vdekur dhe 716 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, janë regjistruar dy raste me fatalitet si pasojë e…

Një i vdekur dhe 918 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Një person ka vdekur brenda 24-orëve të fundit në Kosovë, si pasojë e prekjes nga COVID-19.…

Chelsea i ofron Real Madridit sulmuesin Timo Werner

Real Madridi ka marrë një propozim për të nënshkruar me sulmuesin e Chelseat, Timo Werner, pasi…

Termet në Kosovë

Lëkundje të tokës janë dëgjuar sot në Kosovë. Sipas faqes evropiane EMSC, lëkundjet e tokës janë…

Horoskopi 31 korrik 2022

Dashi  Treshja Diell-Jupiter me siguri do t’ju sjellë momente të mira, argëtim, argëtim, kënaqësi në maksimum,…

10410 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Aktualisht në të gjithë vendin në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 10,410. Komuna…

Moti sot në Kosovë

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira ku gjatë mëngjesit parashihen…