Sunny Hill Festival

Escobar konfirmon mbështetjen e SHBA-ve për sovranitet dhe integritet të plotë territorial të Kosovës

I dërguari special amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka ripotencuar sot në Prishtinë, se Shtetet…

Qeveria miraton Programin për Reforma në Ekonomi

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e 57-të, kësaj radhe në formë elektronike,…

Osmani: Është e qartë që Serbia po e bllokon procesin e dialogut përmes qasjes jonkostruktive

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot priti në takim Përfaqësuesin Special të BE-së, Miroslav Lajçak, dhe…

Deputetja Fjolla Ujkani i kërkon falje profes së Tik Tokut, thotë se reagimi i saj u shfrytëzua për sulme politike

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fjolla Ujkani, ka reaguar në lidhje me deklarimin e saj rreth videove…

Qytetarët e Kosovës me pagën më të ulët në Evropë, e para Luksemburgu

Në kontinentin evropian, Kosova e ka pagën më të vogël minimale, ndërsa qytetarët nga Luksemburgu i…

Kjo është fruta e cila e mbron shëndetin e syve, sipas shkencës

Shkaku kryesor i humbjes së shikimit me kalimin e vjetëve është degjenerimi makular i lidhur me…

Molliqaj: Ka pasur tentativë të qartë nga pushteti për t’i dhënë kahje të gabuar krizës energjetike

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj ka thënë se ka pasur tentativë të qartë nga…

LDK-ja kundërshton rritjen e tarifave për rrymën, dërgon komentet në ZRRE

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka njoftuar për dërgimin e komenteve në Zyrën e Rregullatorit të…

Përfundon mbledhja e Bordit të ZRRE-së, këto janë vendimet që u morën

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) , ka mbajtur seancën e tij të dytë…

PDK-ja kundër shtrenjtimit të rrymës, por nuk dërgon komente në ZRRE

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka njoftuar se partia që drejton nuk…