Qeveria me masa të reja antiCOVID: Vazhdon ora policore, gastronomia punon deri në orën 23:00, shfrytëzimi i transportit publik me dëshmi vaksinimi

Me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria e Kosovës, ka miratuar sot masat e reja për…

Kurti njofton për detyrën e re të Rrahman Ramës pas FSK-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një postimi në facebook ka njoftuar se ish-komandanti i Forcës…

Masat e reja anti-COVID: Këto vendime pritet t’i marrë sonte Qeveria e Kosovës

Qeveria e Kosovës pritet që sot të marrë masat e reja anti-COVID me propozim të Ministrisë…

Anulohet dënimi për Naser Pajazitajn, rasti kthehet në rigjykim

Gjykata e Panelit ka aprovuar ankesën e mbrojtjes së të akuzuarit Naser Pajazitajt dhe ka anuluar…

Vetëm 607 vaksina anti-COVID të dhëna në 24 orët e fundit

Vetëm 607 doza të vaksinës janë dhënë në 24 orët e fundit sipas shifrave të Ministrisë…

Kundër problemeve të kockave, trajtimet natyrale dhe ushqimet e duhura

Një nga problemet më të mëdha me kockat është Osteoartriti. Dhimbjet dhe simptomat e saj mund…

Një i vdekur dhe 8 raste të reja em COVID-19

Një person ka vdekur dhe tetë persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 në 24 orët e…

Krasniqi viziton Brukselin: Dialogu duhet të përfundojë me njohje të ndërsjellë mes Kosovës dhe Serbisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i shoqëruar nga Sekretari për Marrëdhënie Ndërkombëtare, Bernard…

Fillon rënia e çmimeve të naftës në botë, Berjani: Kjo po reflektohet edhe në Kosovë, zbritja do të ndodhë para fundit të vitit

Çmimet e naftës për disa ditë me radhë janë duke shënuar rënie në tregun botëror, e…

Konjufca cakton përsëri seancë të re pa miratimin e Kryesisë

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka caktuar sërish seancë për të hënën pa miratimin e Kryesisë…