Gazetari Arben Ahmeti, pronar i ri i Rrokum TV

Gazetari Arben Ahmeti, është pronari i ri i televizionit Rrokum TV. Lajmin e ka bërë të…

MASHTI publikon udhëzuesin për rihapjen e çerdheve

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e së dielës në kuadër të lehtësimit të masave që ndërlidhen…

Profesori Muhamet Mustafa thotë se krahas hapjes duhet rritje e kapaciteteve për testime

Profesori i ekonomisë Muahmet Mustafa ka thënë se Kosova falë menaxhimit të situatës me koronavirus dhe…

Me dhe pa uniformë, njihuni me ushtaraket super seksi në botë (Fotot)

Ushtria dhe policia janë cilësuar deri vonë si “sporte” të rënda për gratë dhe kryesisht aktivizoheshin…

Lista me 25 lojtarët më të vlefshëm mbi moshën 30-vjeçare

Lionel Messi është cilësuar si lojtari më i vlefshëm mbi moshën 30-vjeçare nga Transfermarkt. Gjashtë herë…

Vitia: Kjo ka qenë periudha më e vështirë e Kosovës

Ministrit në detyrë Arben Vitia ka treguar për vendimin për implementimin e fazës të tretë ku…

Kurti: Nga dita e nesërme kafeteritë, baret, restorantet dhe qendrat tregtare hapen

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, pas mbledhje së Qeverisë, bashkë me ministrin në detyrë të Shëndetësisë,…

Kryeparlamentarja Osmani mbështet vendimin e Kurtit për masat e reciprocitetit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka mbrojtur vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës,…

Të gjitha vendimet që ka marr Qeveria sot për rihapjen e vendit

Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka…

Shpend Ahmeti u kërkon prindërve që të mos i dërgojnë fëmijët në çerdhet publike dhe ato me bazë në komunitet

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se përkundër paralajmërimeve për hapjen e Çerdheve ata nuk…