Challandes arsyetohet për humbjen nga Spanja

Kombëtarja e Kosovës në futboll është mposhtur 3:1 nga Spanja në stadiumin “La Cartuja” në Sevillë,…

Horoskopi 1 prill

Dashi Ditë e mirë e mbushur me lumturi. Sot në vend që të rrini ulur, pse…

Milaim Zeka tregon pse vendosi LDK të ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit

Gazetari Milaim Zeka, ka thënë se kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, është nën presion të ndërkombëtarëve…

Rreth 14 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Sipas raportit të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, aktualisht në Kosovë janë 13 mijë…

Detaje të përballjes së Kosovës me Spanjën (Foto)

Kombëtarja e Kosovës ka pësuar humbje në ndeshjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin…

Shqipëria e mund San Marinon 0-2

Shqipëria ja del mbanë të marrë tre pikë në San Marino me një fitore të pastë…

Kosova nuk ia del në Spanjë

Ndeshja kualifikuese për botërorin “Katari 2022” ndërmjet Spanjës dhe Kosovës është mbyllur me rezultatin 3:1. Spanja…

Jusuf Thaçi kritikon Vetëvendosjen pse e caktoi Kusarin shefe të grupit

Njohësi i çështjeve politike, Jusuf Thaçi, ka hedhur kritika ndaj emërimit të Mimoza Kusari – Lila,…

Shkenda Dubova shfaqet tërheqëse në të kuqe

Këngëtarja e njohur shqiptare, Shkenda Dubova, është në përgatitje e sipër të një projekti të ri…

Kosova shënon kundër Spanjës

Kosova ka arritur të shënoj kundër Spanjës. Besar Halimi shënoi pothuajse nga gjysma e fushës pas…