Nga nesër fillon aplikimi i tarifave të rregullta për sigurim kufitar

Duke filluar nga data 01.01.2022, Byroja Kosovare e Sigurimit (BKS), do të aplikojë tarifat e rregullta…

Masat ndaj COVID-19, për 16 muaj u gjobitën mbi 303 mijë qytetarë

Bota tash e dy vjet është duke luftuar me pandeminë e COVID-19. Luftimi i këtij virusi…

Kurti viziton punëtorët në Termocentralin “Kosova A” dhe “Kosova B”

Në përmbyllje të vitit 2021, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministren…

Adresimi i Presidentes Osmani për fundvit: Pavarësisht dallimeve të gjithë duam një Kosovë të begatë

Presidentja Vjosa Osmani, në adresimin e saj për fundvit tha se viti që po e lëmë…

Bashkim Zeneli zjarrfikësi që natën e Vitit të Ri e pret në punë: Ndonjëherë nuk mundemi të festojmë fare sepse jemi në krye të detyrës

Është nata më speciale e vitit kur të gjithë mblidhen në ambientet e ngrohta familjare duke…

42 raste të reja me koronavirus

Gjatë ditës së premte, në Kosovë janë shënuar 42 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë, nga…

Qeveria ndanë mbi 10.8 milionë euro për Ndërmarrjet Publike

Në ditën e fundit të vitit 2021, Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e…

Murati: Kemi shënuar rritjen më të madhe ekonomike prej se ekzistojmë si shtet

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka mbajtur sot konferencën e fundvitit ku ka…

KEDS: Do të ketë furnizim të rregullt me rrymë, Malisheva e Ferizaj mund të kenë probleme për shkak të mbingarkesës

Kosova është përballur me krizë energjetike gjatë javëve të fundit, ndërkaq për festa të fundvitit sipas…

Horoskopi 31 dhjetor 2021

Dashi Sot duhet të shmangësh rutinën dhe gjërat e parëndësishme të jetës së përditshme. Do të keni…