Vuçiq: Në Bruksel nuk u nënshkrua asgjë, deklarata e Borrellit e paqartë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, është adresuar pas takimit në Bruksel me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin,…

Mustafa, Presidentes Osmani: Pika e 7-të e planit evropian a është në përputhje me Kushtetutën?

Ish-kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka folur rreth planit evropian që u diskutua të hënën në…

Tahiri pasi dolën pagat me koeficientin e ri: Vazhdon mashtrimi me paga!

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka reaguar pas ekzekutimit të paagave për punëtorët…

MBP: Shtesat për zyrtarët publikë do të dalin me pagën e marsit

Ministria e Financave dhe Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë të gjithë zyrtarët publikë tëRepublikës së…

Escobar: Diskutimet për Asociacionin duhet të nisin menjëherë

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se Asociacioni i…

Kurti për dialogun: Na presin takime e diskutime të vështira në muajt në vazhdim

Kryeministri Albin Kurti pas takimit në Bruksel ka komentuar kritikat e subjekteve politike opozitare për dialogun…

Meta: Shpresoj që Vuçiqi ta nënshkruajë marrëveshjen, Kurti ishte konstruktiv

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, tha se shpreson që presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të gjejë…

BE: S’ka njohje de facto, qëllimi nuk është njohja

Bashkimi Evropian ka thënë se pajtimi i Kosovës dhe Serbisë për përmbajtjen e planit evropian nuk…

Takimi në Bruksel, Osmani: Moment pozitiv, por janë pranuar edhe disa propozime jo të lehta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar se takimi i 27 shkurtit në Bruksel, në mes…

Haki Abazi përfundimisht i ndanë rrugët me Albin Kurtin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi përfundimisht ka ndarë rrugët me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti.…