Çiftet me diferencë moshe më të pakënaqur nga martesa

Një studim 13-vjeçar ka treguar se bashkëshortët me diferenca të mëdha të moshës kanë më pak…

Gastronomët sërish paralajmërojnë protesta: Nuk nënshtrohemi pasi u harruam

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, ka paralajmëruar protesa sërish duke thënë se…

Mbi 28 mijë të vaksinuar kundër COVID-19 në Kosovë, mbi 6.500 raste aktive të infektimit

Gjatë së dielës në Kosovë janë vaksinuar 160 persona. Imunizimi me vaksinat “Pfizer”, donacion nga Bashkimi…

Bebe Rexha për raportin e Dua Lipës dhe Rita Orës: Jam përpjekur të vendos paqe

Këngëtarja e njohur, Bebe Rexha ka thënë se nuk është e sigurt që mosmarrëveshja e Dua…

Patris Berisha reagon pasi Tuna solli në jetë djalin e dytë

Tuna është bërë nënë për herë të dytë. Ajo zgjodhi që shtatzëninë ta mbajë larg syrit…

3 të vdekur sot nga aksidentet në trafik, 1 nga dhuna në familje

Gjatë ditës së sotme në Kosovë janë raportuar katër persona të vdekur, shkruan Gazeta Sinjali. Fillimisht,…

Tuna nënë për herë të dytë, lind djalë

Tuna është bërë nënë për herë të dytë. Në ditën e nënës, ajo ka lindur sërish…

Kurti: Për popullin e Kosovës BE është më shumë se struktura dhe institiucone

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar për Ditën e Evropës. Ai ka thënë se për…

Luana Vjollca vjen me ndryshimin e radhës, josh fansat me paraqitje

Prezantuesja dhe njëherësh këngëtarja, Luana Vjollca, përherë pëlqehet për stilin e saj. Bukuroshja në pothuajse të…

Renditja tabelare pas javës së 34-të në Superligën e Kosovës: Prishtina vetëm një pikë larg shpalljes kampion

Ka përfunduar edhe xhiroja e 34-të në Superligën e Kosovës, aty ku nuk munguan befasitë. Ndeshja…