Instagrami lejon postimin e videove deri në 60 sekonda

Instagrami ka njoftuar për një mundësi të re për përdoruesit që ngarkojnë “Stories” në llogaritë e…

Këta janë 11 deputetët që priten të largohen nga Vetëvendosje?

Pas largimit të deputetes së Doarsa Kica-Xhelilit nga Grupi Parlamentar i VV-së në LDK, largime të…

Disa mësimdhënës nisin mësimin, të tjerët në grevë

Në Kosovë është duke u rritur numri i shkollave dhe mësimdhënësve që kanë ndërprerë grevën në…

Feraj me gjuhë të rëndë: Ramushi nuk po tregon pse Serbia nuk e ka vrarë atë por vëllezërit e tij në luftë

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysamedin Feraj edhe njëherë ka shkruar në Facebook në mbrojtje të shefit…

KEK-u ndal bllokun A3 të Termocentralit “Kosova A”

Blloku A3 e Termocentralit “Kosova A” është ndalur të dielën si pasojë veprimit të mbrojtjes në…

Pas përzgjedhjes si kryetar i VV-së në Prishtinë – vjen reagimi i Arben Vitisë

Arben Vitia është zgjedhur kryetar i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë. Pas përzgjedhjes Vitia ka…

Apple do të prodhojë iPhone 14 në Indi

Kompania teknologjike Apple ka thënë të hënën, se do ta prodhojë modelin iPhone 14, të promovuar…

Liberalizimi i vizave në rend dite në BE më 13 tetor

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të jetë në rend të ditës në takimin…

PSG përgjysmon ofertën për Skriniar

Milan Skriniar vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes për shkak të kontratës së tij me…

​Hoxhaj: Nga janari i vitit të ardhshëm të hyjë në fuqi Ligji i Pagave

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit ka thënë…