Edhe sot një rast i dyshimtë me koronavirus në Kosovë, rezultoi negativ

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, thotë se sot është marrë informatë nga Klinika Infektive…

Shfuqizohet vendimi që ia mundësonte Bechtel – Enka-s edhe 50 milionë euro shtesë

Qeveria e Kosovës ka shfuqizuar vendimin e marr nga Qeveria Haradinaj që ia mundësonte Bechtel Enka-s…

Qeveria emëron borde të përkohshme në Telekom dhe Trepçë

Qeveria e Kosovës ka miratuar të premten, propozimet e ministres së Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë…

Haziri: Nuk ka rrezik të prishet koalicioni

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka deklaruar se LDK-ja ka kërkuar nga kryeministri…

26 kandidatë në garë për postin e drejtorit të Doganës

Pak ditë para se Albin Kurti të marr pozitën e kryeministrit të Kosovës, Drejtorit të Doganës,…

Kompania mashtruese dëmtoi Telekomin e Kosovës mbi 100 mijë euro

Zëdhënësi i Telekomit  të Kosovës, Menduh Abazi, në një konferencë për media ka bëri të ditur…

Kryeministri Kurti e kryeparlamentarja Osmani bëjnë homazhe në Prekaz: Familja Jashari vuri themelet e shtetit

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, kanë bërë homazhe në kompleksin Adem Jashari…

Veriu i Kosovës nuk paguan faturat e ujit të shpenzuar

Rreth 15 milionë euro llogaritet fatura e borxhit të ujit të shpenzuar nga konsumatorët e katër…

Jashari e Lladrovci nga Prekazi i bëjnë thirrje politikanëve për unitet

Për nder të Epopesë së UÇK-së, kryetari Komunës së Skenderaj, Bekim Jashari dhe ai i Komunës…

Këshilltari i Kurtit: Ambasadori Grenell më i ashpër në Twitter, sesa në takime

Erzen Vraniqi, këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se deklarimet e përfaqësuesit special…