OBSH-ja e shpall koronavirusin pandemi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), e ka shpallur të mërkurën koronavirusin pandemi. Më shumë se 4,300…

Kryhen edhe 7 analiza, nuk ka të infektuar me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë nuk ka koronavirus, kanë njoftuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP). Nga instituti…

Anulohet falja e namazit të Xhumasë në Shqipëri, shkak koronavirusi

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë me dije se falja e…

Kurti: Jam i bindur që ka marrëveshje mes Thaçit dhe Vuçiqit, po kërkojnë të më thyejnë mua

Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur seanca e jashtëzakonshme ku po diskutohet për marrëdhëniet…

Flasin nga QKUK-ja: S’ka asnjë rast me koronavirus në Kosovë

Deri në këto momente nuk ka asnjë rast të konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Kështu ka…

Masa drastike në Shqipëri: Kush ka ardhur nga Italia vetëkarantimin i detyrueshëm, ose gjobë 5 mije euro

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, me anë të një videomesazh drejtuar qytetarëve, lajmëroi nisjen e masave…

Vdes personi i parë nga koronavirusi në Shqipëri

Shënohet viktima e parë në Shqipëri nga koronavirusi. Pacientja e infektuar me koronavirus ka humbur jetën…

Thaçi: Kurti refuzoi takimin, i bëj thirrje të marr vendimet që i takojnë si kryeministër

Presidenti Hashim Thaçi në një konferencë për medie tha se kryeministri Albin Kurti përsëri e ka…

Edhe një tjetër senator amerikan kërkon tërheqjen e trupave nga Kosova

Deklarata e senatorit amerikan David Perude i cili tha se SHBA duhet të rishqyrtojë praninë e…

Ish-komandanti i forcave amerikane kundërshton idenë për tërheqjen e trupave nga Kosova

Ish-komandanti i forcave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Evropë, Ben Hodges është shprehur kundër…