‘Një akt piraterie moderne’: Ishin nisur për Gjermani, një dërgesë prej 200 mijë maskash përfunduan në SHBA

Një dërgesë e maskave të bëra nga prodhuesi amerikan 3M që ishte e vendosur për në…

Mitrovica e Veriut dhe Zveçani futen në karantinë

Komunat e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanit, nga ora 18:00 e së premtes, janë futur në…

Pandemia, infodemia dhe siguria digjitale

Alban Osmanaj njohës i rrjeteve sociale, ka shpjeguar në profilin e tij, në rrjetin social Facebook,…

Ismaili: PDK-ja nuk do të bëhet pjesë e qeverisë së re

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka hedhur poshtë mundësinë e përfshirjes…

Konfirmohet edhe 6 raste të reja me kornavirus, në total 132 të prekur

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 6 raste…

Krasniqi e Stavileci kërkojnë sqarime nga ambasadat për emërimet e zyrtarëve të VV-së në borde

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi ka kërkuar përgjigje nga Ambasada…

Aprovohet Plani Operacional për Pakon Emergjente, institucionet obligohen të propozojnë vendimet shtesë

Ministri në detyrë i Ministrisë së Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, sot ka aprovuar Planin Operacional…

Si është të jesh gazetar në kohën e koronavirusit?

Në kohën kur e gjithë bota duket se ka ngrirë në vend, mediat gumëzhijnë në përpjekje…

Formimi i Qeverisë së re, në rast se Kurti nuk i kthen përgjigje Thaçit atëherë presidenti i drejtohet Gjykatës Kushtetuese

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dje ka përfunduar konsultat me partitë politike sa i përket ndërmarrjes…

Kurti: Këto borde janë të përkohshme do të merren me ç’kapjen e plotë nga shpërdorimi dhe luftimi i korrupsionit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka deklaruar se bordet e emëruara dje në mbledhje të qeverisë…