Telekomi diskualifikoi pa bazë ligjore kompaninë me ofertën më të lirë në tender

Organi Shqyrtues i Prokurimit (OSHP) ka konstatuar se Telekomi i Kosovës pa bazë ligjore ka eliminuar…

22-vite nga rënia e Familjes Jashari në Prekaz

Sulmin e gjerë që e kishte ndërmarrë Serbia në Drenicë për të zhdukur Ushtrinë Çlirimtare të…

Kurti u nis letra zyrtarëve evropianë, i njofton me prioritetet e qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka nisur letra presidentes së Komisionit Evropian, Ursula von der…

Presidenti Thaçi i shkruan Osmanit, i kërkon mbajtjen e seancës sot në orën 16:00

Pas shkresës së djeshme që Sekretari i Presidencës së Kosovës i ka dërguar Sekretarit të Kuvendit…

Grenelli do ta lë postin e ambasadorit amerikan në Gjermani

Gazetari i Daily Wire, Ryan Saavedra, ka bërë të ditur një lajm, të cilin e ka…

Kosovarët me rreth 4 miliardë euro depozita, e 3 miliardë euro kredi

Në fund të muajit dhjetor 2019 vlera totale e depozitave të qytetarëve nëpër bankat komerciale të…

Haradinaj “takon” Kurtin, i thotë: Nuk është mirë të largohet taksa

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj e ka shfrytëzuar rastin në një pritje që të shtrëngojë duart me kryeministrin…

Kryeministri Kurti fton presidentin Thaçi në takim

Kryeministri, Albin Kurti, i ka dërguar letër presidentit , Hashim Thaçi, ku ka kërkuar nga presidenti një takim…

Horrori në familjen Bllaca, autopsia tregon si u ekzekutuan një nga një anëtarët e familjes

Dhjetëra plumba u gjetën brenda shtëpisë së Zeqir Bllacës, në lagjen “Bjanina”, të Gjilanit. Aty ndodhi…

Çitaku: Nuk do të lejoj që të bëhem mish për top në betejën mes Qeverisë dhe Presidencës

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar përmes një shkrimi…