Kryeministri Kurti e kryeparlamentarja Osmani bëjnë homazhe në Prekaz: Familja Jashari vuri themelet e shtetit

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, kanë bërë homazhe në kompleksin Adem Jashari…

Veriu i Kosovës nuk paguan faturat e ujit të shpenzuar

Rreth 15 milionë euro llogaritet fatura e borxhit të ujit të shpenzuar nga konsumatorët e katër…

Jashari e Lladrovci nga Prekazi i bëjnë thirrje politikanëve për unitet

Për nder të Epopesë së UÇK-së, kryetari Komunës së Skenderaj, Bekim Jashari dhe ai i Komunës…

Këshilltari i Kurtit: Ambasadori Grenell më i ashpër në Twitter, sesa në takime

Erzen Vraniqi, këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se deklarimet e përfaqësuesit special…

Bekimi rrëfen bisedën e gjyshit me komandantin serb, pasi ata kishin depërtuar në Kullat e Jasharajve

Kryetari i Skenderajt, djali i heroit Hamëz Jashari, Bekimi, për herë të parë është paraqitur në…

Taksa tashmë pa efekte dhe pa rezultate pozitive, spektri politik pikë e pesë

Të përçarë në raport me tarifën ndaj produkteve serbe vazhdojnë të jenë subjektet opozitare, ato në…

500 milionë euro kushton projekti alternativ i Qeverisë Kurti, për Autostradën e Dukagjinit

Kosto të njëjtë shpronësimi do të ketë realizimi i projektit të Qeverisë së Albin Kurtit, i…

Presidenti Thaçi flet për letrën që ia dërgoi sekretarit Pomepo për Gjykatën Speciale

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka bërë homazhe tek varrezat e familjes Jashari në Prekaz. Pas…

Kurti: Askush nuk mund ta cenojë aleancën e përhershme të Kosovës me SHBA-të

Kryeministri Albin Kurti ka thënë sot askush nuk mund ta cenojë aleancën ndërmjet Kosovës dhe Shteteve…

Osmani: Anëtarësimi në NATO objektiv strategjik i Kosovës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka mbajtur një fjalim në ceremoninë e parakalimit të…