Veseli: Kurti, pas mesnate miratoi rezolutë për të shkuar në dialog me Vuçiqin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar për mënyrën e shfrytëzimit të gjendjes…

Dy kërkimfajlet e kryeministrit Albin Kurti

Kryeministri Albin Kurti, përmes një postimi në profilin e tij, në rrjetin social Facebook ka kërkuar…

Bizneset kërkojnë tri vendime të shpejta nga Qeveria

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK), Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë (OEAK), ajo e Afarizmit, Klubi i…

Nuk shpëton as New Yorku, Shënohet viktima e parë nga koronavirusi

Është shënuar viktima e parë edhe në New York, të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Autoritetet…

Koronavirusi, si të vetizoloheni, gjërat që duhet dhe nuk duhet bërë

Çfarë mund të bëni nëse i keni simptomat e koronavirusit Covid-19, keni udhëtuar në një zonë…

Hoti: Nga sonte edhe Malisheva në karantinë

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka konfirmuar se edhe Malisheva nga sonte është në karantinë. Ky vendim erdhi…

Kuvendi miraton buxhetin 2020 në lexim të parë

Me 63 vota për, asnjë kundër dhe abstenim është miratuar për lexim të parë Projektbuxheti për…

Kurti kërkon që edhe Malisheva të futet në karantinë

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë që pas shfaqjes së rasteve të reja me koronavirus edhe Komuna…

Dy rastet e reja me koronavirus, një në Viti dhe një në Malishevë

Janë konfirmuar edhe dy raste të reja me koronavirus në Kosovë. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë…

Kurti bën thirrje të votohet buxheti 2020

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka bërë thirrje deputetëve të Kosovës që ta votojnë buxhetin.…