Senatori amerikan: Nëse Kosova nuk është e përkushtuar për paqe, SHBA-ja ta rishqyrtojë praninë atje

Senatori amerikan David Perdue, përmes një postimi në Twitter, thotë se SHBA-ja do të duhej ta…

Rreth 21 mijë euro paga: Kjo është pozita për të cilën po kërkohen punëtorë në Ambasadën e Amerikës në Kosovë

Ambasada e Amerikës në Kosovë është duke kërkuar një asistent të Menaxhimit Administrativ, për 40 orë…

Këshilltari i presidentit francez, Bonne: I kemi sjellë porosi të veçantë kryeministrit

Ka filluar takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe këshilltarëve të kancelares gjermane, Angela Merkel…

Pse gratë dhe fëmijët janë më pak të rrezikuar nga koronavirusi

Sipas një studimi të kryer mbi 44 mijë njerëz nga autoritetet shëndetësore kineze, gratë kanë më…

Shkon në 6 numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar se sot janë paraqitur edhe katër…

Hamza: Ka rrezik që të vonohen pagat dhe pensionet për muajin mars

Shefi i Grupit parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka paralajmëruar qeverinë për vonesat…

Pak mundësi që në Samitin e Zagrebit të liberalizohen vizat për Kosovën

Presidenti Hashim Thaçi ka akuzuar BE-në se po e mban të izoluar popullin e Kosovës. Ai…

Këshilltari i Thaçit godet Kurtin: I munguar ke qenë edhe në Rambuje, Vjenë dhe më 17 shkurt

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, e ka goditur ashpër kryeministrin Albin Kurti, i…

IKSHPK-ja konfirmon: Nuk ka koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ka bërë të ditur se deri më tash…

Si të mbrohemi nga koronavirusi

Ekspertët e shëndetit publik kanë dhënë këshilla për masat mbrojtëse kundër infektimit me koronavirus. Më poshtë…