Policia ndalohen 17 persona që s’i respektuan masat kundër koronavirusit

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës tha se ka ndaluar 17 persona, të cilët…

Laboratorët privatë nuk kanë leje të bëjnë teste koronavirusi

Sektori publik i shëndetësisë në Kosovë ende nuk ka filluar të bëjë teste serologjike, në bazë…

PDK prezanton 100 dështimet e 100 ditëshit të Qeverisë Kurti, nga antiamerikanizmi tek shkelja e Kushtetutës

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nëpërmjet një performance në sheshin kryesor të Prishtinës ka përmbledhur listën…

Lirohen për qarkullim sheshet në Prishtinë

Pas disa javësh mbyllje, sheshet e Prishtinës nga sot do të jenë të lira për qarkullim.…

Pse është shumë herët të quash dikë fitues apo humbës, ndaj koronavirusit

Pandemia e koronavirusit ka marrë qindra mijëra jetë njerëzish dhe ka shkaktuar krizën më të madhe…

Haziri për Vjosa Osmanin rreth mandatarit : Kam pritur të ketë qëndrim neutral

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se nënkryetarja tjetër e kësaj partie, Vjosa Osmani, në…

Krasniqi: Koronavirusi do të ketë ndikim në jetën tonë

Infektologu Valbon Krasniqi, duke folur për situatën me COVID-19 në Kosovë, ka thënë se pandemia do…

Vjosa Osmani kundër LDK-së edhe në Kushtetuese, kërkon të shpallet antikushtetues dekreti i Presidentit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka shfaqur edhe një herë një qëndrim të kundërt…

Ahmeti: Katër raste të reja në Prishtinë, pakujdesia mund të vonojë relaksimin e masave

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, u ka tërhequr vërejtjen qytetarëve pasi sonte numri i të prekurve…

Bajrami: Qeveria s’është dashur të rrëzohej në kohë pandemie

Profesori i së Drejtës Kushtetuese, Arsim Bajrami, ka thënë se Qeveria Kurti nuk është dashur të…