PDK: Serbia nuk i ka përfunduar synimet destabilizuese ndaj Kosovës, Qeveria të koordinohet me aleatët strategjikë

Në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës, është mbajtur sot takimi i përbashkët i Kryesisë dhe…

KEDS i ‘frynë’ faturat e rrymës, pa filluar sezona dimërore

Shtrenjtimi i çmimeve të përgjithshme në Kosovë ka bërë që kjo të ndijojë edhe te një…

BE: Kosova ka mandat për hetime, Serbia të bashkëpunojë pa kushte

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka thënë të hënën se Policia e Kosovës ka mandat…

Haradinaj: Shtimi i pjesëtarëve të KFOR-it, dëshmon vendosmërinë e NATO-s se terrorizmi nuk kalon

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka komentuar sërish zhvillimet në veri,…

Ambasada e Gjermanisë: Kush ka pasaportën e Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në Shëngen

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë përmes një njoftimi ka dhënë detaje lidhur me udhëtimin pa viza…

Kurti: Sulmi terrorist ishte plan për aneksimin e veriut

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se bazuar në të gjetjet e Policisë së Kosovës, sulmi terrorist…

Media serbe për rolin e Radoiçiqit: Mjeshtër i jetës dhe vdekjes në veri të Kosovës

Vila e Milan Radoiçiqit, e cila ditë më parë është bastisur nga policia e Kosovës, ka…

Moti pjesërisht i vranët gjatë javës – këto do të jenë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë kësaj jave në Kosovë do të mbaj mot…

Kurti: Terroristët u trajnuan në një nga bazat kryesore të ushtrisë serbe

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se sulmet e serbëve në fshatin Banjskë të Zveçanit…

Sveçla: Përgatitjet për sulmin janë bërë në qendrat e trajnimit në Serbi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një konferencë të përbashkët me drejtorin e Përgjithshëm të…