Kurti takon sot liderët e opozitës, diskutohet për situatën në veri

Tensionimi i situatës në veri të vendit, pas vendosjes së reciprocitetit me Serbinë për çështjen e…

Inspektorati i AUV-it brenda një muaji shqiptoi 739 gjoba dhe mbylli përkohësisht 118 biznese për shkelje të masave antiCOVID-19

Pas lehtësimit të masave antiCOVID-19 nga Qeveria e Kosovës gjatë muajve të verës, pati “shpërthim” të…

Dita e shtatë: Policia e Kosovës kalon me automjete nëpër Zubin Potok, rrugës për në pikën kufitare në Bërnjak

Sot është dita e shtatë që prej se ka hyrë në fuqi masa e reciprocitetit për…

4800 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar…

Situata në veri, Kurti fton nesër në takim liderët opozitarë

Kryeministri Albin Kurti ka ftuar në takim liderët e opozitës për të diskutuar për çështjen e…

Qeveria njofton për pikat e diskutimit në takim e Këshillit të Sigurisë

Kryesuar nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sonte u mbajt mbledhja e Këshillit të…

Kurti: Në bllokimin e rrugëve në Jarinë dhe Bërnjak- individë të dëshmuar me veprimtari kriminale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se në bllokimet e rrugëve magjistrale që shpien në…

Presidentja Osmani ndërpret vizitën në New York, shkak zhvillimet në veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka ndërprerë vizitën e saj zyrtare në New York të Shteteve…

Krasniqi i bën thirrje BE-së, SHBA-së e NATO-s që të reagojnë ndaj qasjes së Serbisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se me mendje e zemër është…

Kurti: Konflikti rrezikon të marrë përmasa rajonale, morali i policisë s’ka qenë kurrë më lart se tash

Kryeministri Albin Kurti në konferencën e jashtëzakonshme për media lidhur me gjendjen në veri të Kosovës…