A ka Kosova rezerva të mjaftueshme shtetërore, në rast të shfaqjes së koronavirusit?

Qeveria e Kosovës duhet të mobilizohet në mënyrë që të rrisë sasinë e rezervave shtetërore, të…

Qeveria e dërgon në Kuvend buxhetin në vlerë 2 miliardë e 357 milionë euro

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit të saj ka miratuar Projektbuxhetin e vitit 2020 dhe…

Qeveria mblidhet sot për buxhetin 2020

Qeveria e Kosovës do të mbajë sot mbledhje ku do të paraqitet edhe projektligji për buxhetin…

Hamza: Ka rrezik që të vonohen pagat dhe pensionet për muajin mars

Shefi i Grupit parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza, ka paralajmëruar qeverinë për vonesat…

Rukqi fton Qeverinë të përgatitet për mbrojtje nga koronavirusi

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Berat Rukiqi, ka ftuar Qeverinë dhe institucionet tjera, që…

Frika nga përhapja e koronavirusit, Koreja e Jugut djeg të gjitha paratë e

Përhapja e vazhdueshme e koronavirusit po detyron institucionet në mbarë botën të rimendojnë shumë ndërhyrjen me…

Ministri Abdixhiku pret në takim ambasadorin Kosnett

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, të hënën (09.03.2020) priti në takim ambasadorin e Shteteve…

Ligji i ri gjerman, rrezikon me ikjen e fuçisë punëtore nga Kosova

Ligji mbi emigrimin e fuqisë punëtore të kualifikuar në Gjermani, i cili ka hyrë në fuqi…

Paratë mund ta përhapin koronavirusin, paralajmëron OBSH-ja

Paratë mund të përhapin coronavirusin, sipas Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH). OBSH i tha Business Insider…

Ministri Abdixhiku i quan propagandë ankesat e opozitës për anulimin e vendimit për dy kyçje në autostradë

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, ka komentuar reagimet e opozitës pas shfuqizimit të vendimit…