Mustafa: Taksa 100% të hiqet siç kërkon SHBA-ja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se deputetët e LDK-së dhe anëtarët…

Qeveria Kurti kritikohet për mostransparencë

Mostransparente është duke u konsideruar Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti, në javët e parë të…

Poçari i brezit të tretë

“Njëherë e pata çelë dugojën në 7 pa 15 të mëngjesit, e një kojshi këtu më…

Pak interesim për vëzhgimin e zgjedhjeve në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka bërë të ditur se nesër bëhet tërheqja e shortit për…

Haradinaj: I kuptueshëm frustrimi i Ramës, ia prisha planin serbomadh

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook i është kundërpërgjigjur kryeministrit të Shqipërisë,…

Edi Rama i del në mbrojtje Kurtit, sulmon Haradinajn

Shefi i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, ka thënë se Ramush Haradinaj me paturpësi po e sulmon…

Kërkohet zbatim i dy marrëveshjeve të propozuara me Shqipërinë

Dy marrëveshjet për politikën e jashtme mes Kosovës dhe Shqipërisë, që priten të nënshkruhen në mbledhjen…

Thaçi në SHBA: Liria dhe pavarësia e Kosovës, të lidhura ngushtë me diasporën

Presidenti Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në Nju Jork ka takuar edhe përfaqësuesit e shoqatës…

Gjermania nga sot hap dyert për punëtorët e kualifikuar

Nga 1 marsi në Gjermani ka hyrë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar, i…

(Ç) kapja e shtetit

Ditën kur është votuar Qeveria që ia propozoi Kuvendit, Albin Kurti dha zotimin para deputetëve se…