Pas shfaqjes së dy rasteve me koronavirus, Edi Rama kërkon që të mbyllen të gjitha institucionet arsimore

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një mbledhjen urgjente të qeverisë pas shfaqjes së dy rasteve…

Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e ftuar nga Thaçi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për…

Kuvendi i Kosovës me seancë të veçantë për nder të 8 Marsit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për mbajtjen një seance të veçantë. Me…

Ambasada e Kosovës në Itali: Shtetasit kosovarë t’i shmangin ambientet publike

Ambasada e Kosovës në Itali iu ka bërë thirrje shtetasve kosovarë t’i reduktojnë lëvizjet dhe fluksin…

Presidenti Thaçi sot takon liderët e partive politike, në agjendën e kryeministrit Kurti nuk figuron ky takim

Presidenti , Hashim Thaçi sot takon krerët e partive politike në vend, me qëllim të informimit,…

Liberalizimi i vizave gjatë presidencës kroate joreal, por jo i pamundur

Në Bashkimin Evropian ende nuk ekziston një mbështetje e mjaftueshme për liberalizimin e vizave për qytetarët…

Besarta Jashari me postimi plot emocione, krenari dhe dhembje, ajo është e mbijetuara e vetme nga sulmi i serbëve ndaj Kullave të Jasharajve

E mbijetuara e vetme e sulmit të forcave serbe ndaj Kullës së Jasharajve më 5, 6…

A është plan i Albin Kurtit dhe Isa Mustafës që Serbisë t’i mundësohet dalja në det përmes Kosovës?

Deklarata e ministrit të Integrimeve Evropiane, Blerim Rekës, se Kosova mund të bëj një kompromis me…

Policia i konfiskon një mishtoreje në Pejë, mbi 500 kg qofte e qebapa

Policia e Kosovës ka njofutar se të shtunën nga ora 09:43 në bazë të urdhëresës së…

Rrëfen mësuesja që kishte përdorur vulën e Republikës së Kosovës në librezat e nxënësve, gjatë viteve të

Mësuesja Hajrije Rrecaj ditarin në dorë e mori 4 dekada më parë. Nga nxënësit e saj…