Kryeministri Kurti fton presidentin Thaçi në takim

Kryeministri, Albin Kurti, i ka dërguar letër presidentit , Hashim Thaçi, ku ka kërkuar nga presidenti një takim…

Horrori në familjen Bllaca, autopsia tregon si u ekzekutuan një nga një anëtarët e familjes

Dhjetëra plumba u gjetën brenda shtëpisë së Zeqir Bllacës, në lagjen “Bjanina”, të Gjilanit. Aty ndodhi…

Çitaku: Nuk do të lejoj që të bëhem mish për top në betejën mes Qeverisë dhe Presidencës

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar përmes një shkrimi…

Konjufca propozon tërheqjen e disa ambasadorëve, ndër ta edhe VloraÇitaku

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar tërheqjen nga misioni i ambasadorëve…

Kryeministri Kurti kërkon ndihmë nga SHBA-ja për ndaljen e çnjohjeve nga Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar nga faktori ndërkombëtar që të ndalë, siç tha ai,…

Për taksimin me Vuçiqin në SHBA, Thaçi kërkon seancë më 4 mars që t’u raportojë deputetëve

Presidenca i ka dërguar shkresë zyrtare në Kuvendit të Kosovës, ku ka kërkuar që presidentit Thaçi…

Kurti: Reciprociteti do të ndodhë – është vlerë barazie, jo masë kundërvënie

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se si Qeveri i kanë të kthyer veshët kah bizneset. Duke…

Këshilltari i Thaçit i reagon Ministres së Drejtësisë, e porosit ta lexojë Kushtetutën

Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të Ministres…

MPJ-ja nuk ka pranuar njoftim zyrtar për çnjohjen nga Sierra Leone

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, nuk ka pranuar ende ndonjë njoftim zyrtar për çnjohjen…

Daçiq: Sierra Leone tërheq njohjen e Kosovës

Shteti i Sierra Leones ka tërhequr njohjen e Republikës së Kosovës, si shtet i pavarur. Këtë…