Haradinaj: Jam për ta shkarkuar Thaçin, por bashkë me të edhe Kurtin dhe të shkojmë në zgjedhje

Kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri, Ramush Haradinaj në një intervistë për Telegrafi.com me kryeredaktorin Muhamet Hajrullahu,…

Presidenti Thaçi pritet në takim nga Sekretari Pompeo në Uashington

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur sot nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike…

NATO: FSK-ja në veri mund të shkojë në marrëveshje me KFOR-in

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë të jashtëzakonshme për media gjatë ditës së sotme,…

Haradinaj: Taksa nuk duhet të hiqet, qytetarët nuk e kanë votuar Kurtin e Osmanin që ta kthejnë Serbinë në Kosovë

Kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministri, Ramush Haradinaj, ka folur edhe për çështjen e taksës me Serbinë,…

Vdes në moshën 99-vjeçare gruaja e Enver Hoxhës

Ka vdekur në moshën 99-vjeçare Nexhmije Hoxha, e veja e diktatorit Enver Hoxha. Mësohet se ish-drejtoresha…

Pezullimi për Ligjin për Zyrtarë Publikë shtyhet deri më 28 prill

Gjykata Kushtetuese ka marrë vendim ta vazhdojë masën e përkohshme për pezullimin e Ligjit për Zyrtarë…

Kurti: Të merret vesh kush kërkoi që FSK-ja të mos shkojë në Kosovën Veriore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur konferencë për medie vetëm disa orë pas publikimit të…

Kryeministri Kurti zbulon marrëveshjen sekrete të Thaçit me NATO-në për veriun

Kryeministri Albin Kurti, përmes një shkrese zyrtare e ka informuar kryetaren e Kuvendit të Kosovës, Vjosa…

Presidenti Thaçi takon ambasadoren Vlora Çitaku, në SHBA

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi po qëndron për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të…

Vazhdojnë dyshimet për koronavirus në Kosovë, qytetarët të alarmuar

Në Kosovë nuk është shënuar asnjë rast pozitiv me virusin e ri, i cili ka marrë…