Tërnava: Ligjëratat e xhumasë vetëm 10 minuta, t’i kushtohen masave mbrojtëse nga koronavirusi

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka thënë se mbështet të gjitha masat e ndërmarra nga Qeveria…

Rritet në 15 numri i të prekurve me koronavirus në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë e Shqipërisë, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar se numri i të prekurve me koronavirus…

Ministri Vitia: Për ata që nuk hyjnë në karantinë, do të merren masa

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e jashtëzakonshme në të cilën ka marrë disa vendime për…

Mbyllen shkollat deri më 27 mars, kufizohet puna e lokaleve

Qeveria e Republikës së Kosovës, ka mbajtur mbledhje të jashtëzakonshme, në të cilën ka marrë vendimi…

Zëvendëskryeministri Hoti priti në takim shefen e zyrës së BE-së në Kosovë

Zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë e Kosovës, z. Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim njoftues…

Mustafa: Shteti i Kosovës nuk ka perspektivë pa BE-në dhe SHBA-të

Në 30 vjetorin e shënimit të themelimit të degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në…

Veseli: Qeveria Kurti po bëhet kundërshtarja më e madhe e Kosovës dhe SHBA-ve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, tha se nuk ka besuar kurrë se do…

OBSH-ja e shpall koronavirusin pandemi

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), e ka shpallur të mërkurën koronavirusin pandemi. Më shumë se 4,300…

Anulohet falja e namazit të Xhumasë në Shqipëri, shkak koronavirusi

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka bërë me dije se falja e…

Kurti: Jam i bindur që ka marrëveshje mes Thaçit dhe Vuçiqit, po kërkojnë të më thyejnë mua

Në Kuvendin e Kosovës është duke u mbajtur seanca e jashtëzakonshme ku po diskutohet për marrëdhëniet…