Tetë kolegje nuk akreditohen, tri prej tyre do të mbyllen

Tetë nga 14 institucionet e arsimit të lartë që kanë qenë në proces për akreditim institucional…

Krijimi i kapaciteteve të reja testuese, kërkohet edhe licencimi i institucioneve private për të kryer testime

Me propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar një sërë masash…

Hyjnë në fuqi masat e reja, këto gjëra kufizohen prej sot

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka thënë se nga sot hyjnë në fuqi masat e reja…

28 pacientë mposhtin koronavirusin

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka publikuar rastet e fundit me koronavirus, ku…

Prishtina me 57 raste të reja me COVID-19, këto janë komunat e tjera të prekura

Numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 3.508 raste me gjithsej 75 raste të vdekjes…

Brenda një dite vdesin 9 persona nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë ditës së sotme kanë vdekur 9 persona nga koronavirusi duke çuar numrin e viktimave në…

​Qeveria miraton masat e reja për parandalimin e koronavirusit

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen elektronike, me kërkesën e kryeministrit Avdullah Hoti dhe…

Konfirmohen 152 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka konfirmuar 152 raste të reja me koronavirus.…

Vdes nga koronavirusi veteranja e arsimit

Ka vdekur sot veterania e arsimit Hajrie Rrecaj. E ndjera ishte e infektuar me koronavirus. Lajmin…

Tahiri: Masat e reja kufizuese të domosdoshme por të dëmshme për ekonominë

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë Xhafer Tahiri thotë se kufizimi i lëvizjes është i domosdoshëm por…