Kurti u nis letra zyrtarëve evropianë, i njofton me prioritetet e qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u ka nisur letra presidentes së Komisionit Evropian, Ursula von der…

Thaçi: Posa të arrihet marrëveshja me Serbinë, qindra miliona dollarë investime në Kosovë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në konferencën për media ka thënë se gjatë takimeve në SHBA…

Presidenti Thaçi i shkruan Osmanit, i kërkon mbajtjen e seancës sot në orën 16:00

Pas shkresës së djeshme që Sekretari i Presidencës së Kosovës i ka dërguar Sekretarit të Kuvendit…

Grenelli do ta lë postin e ambasadorit amerikan në Gjermani

Gazetari i Daily Wire, Ryan Saavedra, ka bërë të ditur një lajm, të cilin e ka…

Shtëpia e Bardhë publikon foton e takimit Thaçi-Vuçiq

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, janë takuar në Shtëpinë e…

Haradinaj “takon” Kurtin, i thotë: Nuk është mirë të largohet taksa

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj e ka shfrytëzuar rastin në një pritje që të shtrëngojë duart me kryeministrin…

Kryeministri Kurti fton presidentin Thaçi në takim

Kryeministri, Albin Kurti, i ka dërguar letër presidentit , Hashim Thaçi, ku ka kërkuar nga presidenti një takim…

Horrori në familjen Bllaca, autopsia tregon si u ekzekutuan një nga një anëtarët e familjes

Dhjetëra plumba u gjetën brenda shtëpisë së Zeqir Bllacës, në lagjen “Bjanina”, të Gjilanit. Aty ndodhi…

Çitaku: Nuk do të lejoj që të bëhem mish për top në betejën mes Qeverisë dhe Presidencës

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka reaguar përmes një shkrimi…

Konjufca propozon tërheqjen e disa ambasadorëve, ndër ta edhe VloraÇitaku

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar tërheqjen nga misioni i ambasadorëve…