Akuzat për shtyrje të zgjedhjeve, opozita i përgjigjet Kurtit: Ne jemi gati, kryeministri është në panik

Opozita i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili mbrëmë i ka kritikuar partitë opozitare për…

Prokuroria nis hetimet ndaj Përparim Ramës për shkelje në tenderin e komunës

Prokuroria Speciale e Kosovës ka nisur hetimet ndaj kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama për shkak të…

Qeveria e Mickoskit me zëvendëskryeministër të afërt me Moskën dhe tre gra ministre

Prej javës së ardhshme, anëtarët e rinj të qeverisë pritet të marrin detyrën. Qeveria do të…

Kurti për heqjen e masave: Nuk spekuloj për spekulimet

Kryeministri i Kosovës nuk i ka komentuar deklaratat e zyrtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët i…

Specialja i jep paralajmërimin e fundit Nasim Haradinajt

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Ekaterina Trendafilova, e ka paralajmëruar Nasim Haradinajn…

Një grua dyshohet se është vetëvrarë në Prizren

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një grua dyshohet se është…

Sot moti me diell, temperaturat 32 gradë

Të martën do të mbajë mot me diell, por pjesërisht do të ketë vranësira. “Moti me…

Kurti: Opozita nuk mund t’i shtyjë pafundësisht zgjedhjet

Në takim me strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje, kreu i kësaj partie, Albin Kurti, iu ka kërkuar…

Paguan mbi 900 euro për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë 

Pushimet që kishin planifikuar t’i kalonin në një nga resortet në Orikum, një familjeje kosovare iu…

IKSHPK-ja me këshilla për mbrojtje nga temperaturat e larta

Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e njeriut sidomos…