Moscertifikimi i listës së VV-së, Kurteshi: Do të ndjekim të gjitha rrugët ligjore

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka bërë të ditur se ky…

KQZ merr vendim: Albin Kurti nuk mund të kandidoj për deputet

Kandidatët për deputetë nga Vetëvendosje nuk janë certifikuar nga KQZ-ja. Kështu Albin Kurti nuk mund të…

KQZ-ja certifikon listat e LDK-së dhe PDK-së

KQZ-ja i ka certifikuar listat e LDK-së dhe PDK-së, pasi këto dy parti kanë zëvendësuar kandidatët…

KQZ-ja nuk certifikon listat e VV-së, AAK-së e Nismës

Vetëvendosja, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma nuk kanë arritur të marrin certifikimin e listave…

LDK: KQZ-ja duhet që pa asnjë përjashtim të zbatojë vendimet e Kushtetueses

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka kërkuar nga Komisioni Qendron i Zgjedhjeve (KQZ), që të zbatohen…

Hoxhaj e Ismaili prezantojnë planin e PDK-së për Rimëkëmbjen e shëndetësisë: Sigurim shëndetësor dhe barna falas

Kryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj së bashku me Sekretarin e Përgjithshëm të…

Nga 47 kandidatë që kanë probleme me ligjin, 26 tashmë janë tërhequr nga gara për deputetë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke vazhduar mbledhjen ku po diskutohet për certifikimin e kandidatëve për…

Buleshkaj: Vetëvendosje, AAK dhe Nisma s’i kanë zëvendësuar kandidatët në lista

Zyra për Regjistrimin e Partive Politike dhe Certifikim brenda Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka njoftuar nga…

Këshilli Gjyqësor i Kosovës i konfirmon KQZ-së se 47 kandidatë kanë probleme me ligjin

Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka kthyer përgjigje Komisionit Qendror Zgjedhor, për të vërtetuar se a…

Avdullah Hotit rrobat e skijimit i kushtojnë 600 euro?

Sipas një llogaritjeje që është bërë në grupin në Facebook, “Maniakë t’Skijimit”, rrobat e kryeministrit në…