Si të mbrohemi nga koronavirusi

Ekspertët e shëndetit publik kanë dhënë këshilla për masat mbrojtëse kundër infektimit me koronavirus. Më poshtë…

Dy vajza në QKUK po presin rezultatet për koronavirus

Dy persona, të dyja këto femra njëra e vitit 2000 tjetra 1997, janë pranuar ne Infektivë…

“Mbyllja” 14 ditor në Shqipëri për këdo që kthehet nga “zona e kuqe”, refuzimi dënohet me gjobë

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, ka publikuar të gjitha urdhrat e Qeverisë  së Shqipërisë për të…

Përfundon takimi te presidenti, Mustafa s’u flet medieve

Ka përfunduar në Presidencë takimi në mes të kreut të shtetit, Hashim Thaçi, dhe të parit…

Koronavirusi, rënie e rasteve të reja në Kinë, rritje në Evropë

Shqipëria ka raportuar dy infeksionet e para të konfirmuara me koronavirusin e ri. Të infektuarit janë…

Pas shfaqjes së dy rasteve me koronavirus, Edi Rama kërkon që të mbyllen të gjitha institucionet arsimore

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një mbledhjen urgjente të qeverisë pas shfaqjes së dy rasteve…

Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e ftuar nga Thaçi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës për…

Kuvendi i Kosovës me seancë të veçantë për nder të 8 Marsit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për mbajtjen një seance të veçantë. Me…

Ambasada e Kosovës në Itali: Shtetasit kosovarë t’i shmangin ambientet publike

Ambasada e Kosovës në Itali iu ka bërë thirrje shtetasve kosovarë t’i reduktojnë lëvizjet dhe fluksin…

Presidenti Thaçi sot takon liderët e partive politike, në agjendën e kryeministrit Kurti nuk figuron ky takim

Presidenti , Hashim Thaçi sot takon krerët e partive politike në vend, me qëllim të informimit,…