Sa vezë mund të hani në një javë për shëndetin e organizmit

Mëngjesi tipik i shumë amvisave shqiptare përfshinë vezët. Ato na serviren të ziera ose të skuqura…

Mjaltë me sodë buke, kura plot përfitime për stomakun dhe mëlçinë

Soda e bukës është përdorur që në lashtësi kundër një sërë sëmundjesh dhe problemesh dermatologjike. Ajo…

Horoskopi 25 shtator 2023

Dashi Mund të keni dhimbje koke ose tension të muskujve për shkak të agjitacionit tuaj. Në vendin…

Pesë ushqimet më të shëndetshme të vjeshtës

Vjeshta është stina ideale për shumë fruta, zarzavate peshk, ushqime të nëntokës të cilat mund të…

A ndikon rrushi në shtim të peshës

Rrushi është një nga frutat më të ëmbla të stinës së vjeshtës, i shijshëm dhe i…

Horoskopi 23 shtator 2023

Dashi-Rrethanat mund të prishin dëshirën tuaj për t’u bashkuar me një partner sot. Detyrimet e punës…

Cili pozicion gjatë seksit djeg më së shumti kalori?

Seksi është i mirë për luftimin kundër stresit, madje është edhe më i dobishëm kur është…

Ushqimet ultra të përpunuara lidhen me depresionin tek gratë, zbulon studimi

Ngrënia e sasive më të mëdha të ushqimeve dhe pijeve ultra të përpunuara, veçanërisht nëse ato produkte janë të…

Si të humbisni kilogramët e tepërt duke ngrënë mëngjes

Mëngjesi është padyshim vakti më i rëndësishëm i ditës dhe nuk është një gojëdhënë. Ky vakt…

Horoskopi 21 shtator 2023

Dashi Sot mund të mbështeteni në mbrojtjen e Jupiterit në shenjën tuaj, e cila do t’ju…