Shkencëtarët studiojnë problemet me gjumin gjatë pandemisë

Një grup neuroshkencëtarësh ndërkombëtarë do të merret me studimin se si bota po fle, apo po…

Truk i thjeshtë që frigoriferi gjithmonë të ketë aromë të freskët: Do të mbledhë të gjitha aromat e përziera dhe të pakëndshme!

Tollovia në frigorifer dhe numri i madh i artikujve të ndryshëm dhe me aroma të ndryshme,…

Tri ushqime që e përshpejtojnë djegien e dhjamit

Me afrimin e verës, të gjithë njerëzit mundohen që t’i heqin qafe sa më parë kilogramët…

3 vitaminat jetike që duhen për çdo moshë gjatë verës

A e dinit që kërkesat e organizmit për vlera ushqimore ndryshojnë gjatë verës? Nxehtësia, djersitja dhe…

Ky qytet po ofron hotele, ushqim dhe marrje makinash me qira falas pas koronavirusit

Me shumicën e botës në izolim, industria e turizmit është goditur tej mase. Derisa shtetet fillojnë…

Pronari i vdiq nga COVID-19, qeni besnik prej tre muajsh e pret në ambientet e spitalit

Thuhet gjerësisht që qeni është një kafshë besnike. Më shumë këtë thënie e përforcon një histori…

Njihuni me “fshataret” seksi të Kinës që konkurrojnë edhe modelet më të famshme botërore (Foto)

Kur ne themi “vajza të fshatit”, do t’i imagjinoni sikur ato janë në vendin tuaj dhe…

Fotografi që tregojnë se realiteti është një çmenduri e vërtetë

Duket sikur universi ynë përdor lojën e tij të preferuar të quajtur “Rastësi” për të provuar…

Sri Lanka lejon dasmat gjatë pandemisë, por dhëndri nuk duhet ta puth nusen

Sri Lanka hoqi masat kufizuese që ndalonin organizimin e dasmave në mesin e pandemisë së koronavirusit,…

Cilat janë perimet më të mira për diabetikët?

Sëmundja e diabetit të tipit 2 jo domosdoshmërisht nënkupton nevojën për kufizimin e shumë ushqimeve të…