Studim: Ata që shërohen nga koronavirusi mund të mbeten me pasoja

Hulumtuesit në Hong Kong pretendojnë se personat e shëruar nga koronavirusi mund të mbesin me mushkëri…

Konfirmohen dy raste me koronavirus në Kosovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia dhe…

Personeli i ambulancës në Viti në karanatinë, kontrolloi 80-vjeçarin e kthyer nga Italia

Emergjenca në Komunën e Vitisë është mbyllur sot në mëngjes, pasi një person rreth të 80’ve…

82 pacientë të testuar as një me koronavirus në Kosovë

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, njoftoi se sot në Infektivë janë paraqitur 10…

Kryhen edhe 7 analiza, nuk ka të infektuar me koronavirus në Kosovë

Në Kosovë nuk ka koronavirus, kanë njoftuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHP). Nga instituti…

Arrin në 10 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri

Ka shkuar në 10 numri i të infektuarve me koronavirus në Shqipëri. Lajmin e kanë konfirmuar…

Pse gratë dhe fëmijët janë më pak të rrezikuar nga koronavirusi

Sipas një studimi të kryer mbi 44 mijë njerëz nga autoritetet shëndetësore kineze, gratë kanë më…

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Shqipëri

Me anë të një njoftimi Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka konfirmuar dy rastet e para…

Shifra e të prekurve nga koronavirusi shkon në 100 mijë

Njëzet e një persona në një anije në San Francisko, kanë rezultuar të kenë koronavirusin, thanë…

Edhe sot një rast i dyshimtë me koronavirus në Kosovë, rezultoi negativ

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, thotë se sot është marrë informatë nga Klinika Infektive…