Klopp flet pas humbjes së parë të Liverpoolit në këtë sezon

Klubi anglez Liverpool, ka pësuar humbje e parë pas 44 ndeshjeve dhe 18 fitoreve radhazi në…

Skuadrat italiane pas Vertonghen, por në garë për të është edhe Ajaxi

Jan Vertonghen është futur në muajt e fundit të kontratës me skuadrën angleze Tottenham Hotspur. Mbrojtësi…

Vjen reagimi i parë nga Wilder pas humbjes nga Fury dhe paralajmëron trilogjinë: Jam një mbret, lufta sapo ka filluar

Deontay Wilder ka humbur titullin e kampionit të botës në kategorinë WBC. Boksieri amerikan është mposhtur…

Shorti i Ligës së Evropës, Roma dhe Interi luajnë kundër skuadrave spanjolle – Unitedit i buzëqesh fati

Është hedhur shorti 1/8 së finales në garën e dytë më të madhe evropiane për klube,…

Kryetari i FFK-së dënohet me nëntë muaj burg

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar dënimin prej nëntë muajsh burg efektiv, që gjykata e shkallës…

Real Madridi – Man City, formacionet e mundshme të super-ndeshjes në Ligën e Kampionëve

Real Madridi dhe Manchester City do të ndeshen sonte (e mërkurë) në mbrëmje në kuadër të…

Unitedi i afrohet zonës së Ligës së Kampionëve me fitoren ndaj Watfordit

Manchester United e ka mposhtur Watfordin 3-0 në kuadër të javës së 27-të në Ligën Premier.…