TikTok refuzon ofertën e Microsoftit për blerje të operacioneve të aplikacionit në SHBA

Gjiganti teknologjik, Microsoft ka thënë se i është refuzuar oferta për blerje të aplikacionit kinez, TikTok…

Modeli i ri i Poco-s, kushton më pak se 200 euro

Po del në treg modeli më i ri i Poco-s, Poco X3 NFC me një çmim…

Apple pritet ta lansojë iPhone 12 me 5G në dy faza

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple, së voni konfirmoi se lansimi i modelit iPhone 12 do të…

IPhone 12 Pro Max është telefoni i mençur i përsosur për të ardhmen – ja pse

Me lëshimin e iPhone 12 që pritet të ndodhë në fund të këtij muaji, të gjithë…

Hetimet e FBI-së, Facebook fshin llogari të rreme në Rusi, Pakistan dhe SHBA

Kompania Facebook tha se ka fshirë tre rrjete të llogarive të rreme në Rusi, Pakistan dhe…

‘Mësohen’ çmimet i iPhone 12, 12 Max, 12 Pro dhe 12 Pro Max

Celularët iPhone 12 duket se do të jenë më të kushtueshëm se ekuivalentët e tyre të…

Fushata pati sukses, Apple vendos Kosovën në hartë

197 mijë e 175 persona të cilët e kanë nënshkruar peticionin “Put Kosovo on Apple Maps”,…

A duhet të fikni Wifi-në natën?

Ju mund të mos e kuptoni, por edhe kur Wi-Fi nuk po përdoret, ai ende dërgon…

Telefoni i parë mobil me një kamerë poshtë ekranit

Ne mund të gjejmë zgjidhje të ndryshme për kamerat selfie në treg sot, dhe është e…

E mbani telefonin në prizë duke u mbushur gjatë tërë natës? E keni gabim – ekspertët mendojnë ndryshe

Shpesh kaplohemi nga paniku kur mbesin me përqindje të vogël të baterisë dhe jemi larg shtëpisë…