Nënshkruhet vendimi: zbriten çmimet për shërbimet noteriale

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka nënshkruar sot një udhëzim të ri administrativ, përmes të cilit…

Specialja konfirmon se vizita e Albulena Haxhiut në Hagë nuk është zyrtare

Vizita në Dhomat e Specializuara në Hagë e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, tek ish-krerët e…

Ministrja Haxhiu nesër niset për në Hagë, nuk do të takohet me Thaçin e Veselin

Ministrja e Drejtësisë në Qeverinë e Kosovës, Albulena Haxhiu, nesër do të udhëtojë për në Hagë,…

Kur do të vijnë të burgosurit e Danimarkës në Kosovë? – Flet ministrja Haxhiu

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se qëllimi i marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Danimarkës për…

Ministrja Albulena Haxhiu jep detaje për huazimin e 300 qelive të burgjeve për Danimarkën

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu. ka folur për marrëveshjen mes Kosovës dhe Danimarkës, ku Kosova do…

Haxhiu: Deklarimet e Thaçit presion i drejtpërdrejt mbi Gjykatën Kushtetuese

Ministrja e Drejtësisë në detyrë, Albulena Haxhiu, në Interkativ të KTV-së ka thënë se deklarimet e…