Kurti: Kur Serbia flet për vrasje e dhunë, flet për vete e jo për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se kur zyrtarët në Beograd, përfshirë presidentin serb, Aleksandar Vuçiq,…

Kurti dhe Vuçiq thuhet se do ta nënshkruajnë një deklaratë të përbashkët për të pagjeturit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do të takohen më 18 gusht…

Paralajmërohet diskutim i rëndësishëm për Asociacionin më 18 gusht në Bruksel

I dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka paralajmëruar se në takimin…

Lajçak: Jemi dy fjalë larg marrëveshjes, 99.5% e tekstit është dakorduar

Emisari Special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak tha se çështja për…

Vuçiqi thotë se është arritur pajtim me KEDS-in për rrymën në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi më 10 qershor se marrëveshja për energjinë me Kosovën është…

Vuçiq: Askush deri më tani nga BE s’ka thënë që njohja reciproke është qëllimi i dialogut

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se “nuk kemi dëgjuar asnjëherë nga vendet e Bashkimit Evropian…

Vuçiq: Nuk do të vendosim sanksione ndaj Rusisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se pavarësisht presioneve, Serbia nuk do të rrezikojë interesat e…

Komisioni i Zgjedhjeve konfirmon fitoren e listës së Vuçiqit

Lista “Aleksandar Vuçiq – Së bashku mund të bëjmë gjithçka” ka fituar më së shumti vota…

Aleksandar Vuçiq shpall fitoren në zgjedhjet e Serbisë

Presidenti i Serbisë dhe lideri i Partisë Përparimtare Serbe, Aleksandar Vuçiq, shpalli fitoren në zgjedhjet presidenciale…

IPK nis procedurat ndaj eprorëve të Policisë së Kosovës që u takuan me Vuçiqin

Inspektorati Policor i Kosovës ( IPK ) ka konfirmuar se është duke shqyrtuar çështjen e pjesëmarrjes së…