Ambasada e Gjermanisë: Kush ka pasaportën e Kosovës, nga 1 janari lëvizë pa viza në Shëngen

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë përmes një njoftimi ka dhënë detaje lidhur me udhëtimin pa viza…

Ambasada gjermane: Nuk kemi bojkotuar pritjen shtetërore për Ditën e Çlirimit

Ambasada gjermane në Prishtinë tha se “nuk kemi bojkotuar” pritjen zyrtare të organizuar nga Presidenca dhe…

Rasti i VisaMetric, reagon Ambasada gjermane në Prishtinë

Ambasada gjermane është deklaruar lidhur me rastin e VisaMetric, kompani kjo e cila merrte 30 euro…

Ka një limit, jo më shumë se kaq kosovarë do të mund të marrin vizë pune sivjet për në Gjermani

Nga Ambasada gjermane kanë folur për numrin e kosovarëve që do t’u lëshohen viza pune sivjet.…