Gjykata e konfirmon aktakuzën ndaj Nagavcit për posedim të sprejit në Kuvend

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka marrë vendim me të cilin ka refuzuar kërkesën e ministres së…

Nagavci: Mësimi të mbahet të shtunave, sipas planit të MASHTI-t

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, konsideron se procesi mësimor i mbajtur të…

Nagavci për pagat e mësimdhënësve: Kompensim vetëm për punën e bërë

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka folur sërish lidhur me pagat e mësimdhënësve për muajin shtator,…

Nesër fillon mësimi, MASHT kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit…

Ish-këshilltari i Kurtit padit ministren Nagavci për shamitë në shkolla

Durim Berisha, ish-këshilltar i kryeministrit Albin Kurti, ka njoftuar se ka paditur Ministrinë e Arsimit, Shkencës,…

Greva në arsim – Nagavci, Murati dhe Jasharaj takohen sot në Komisionin për Arsim

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport sot do të mblidhet për të…

Nagavci sërish bënë thirrje për fillimin e mësimit, injoron akuzat nga SBASHK-u

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci u ka bërë sërish thirrje mësimdhënësve dhe punëtorëve të tjerë të…

Konjufca problem me zgjatjen e fjalimeve, i tërheq vërejtjen Arbërie Nagavcit dy herë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, dy herë ia ka tërhequr vërejtjen ministres së Arsimit,…

Pas takimit me grevistët, Kurti me dy ministra i drejtohet publikut

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve,…

Nagavci: Janë mbi 580 mijë orë të humbura, ne bëmë hapin e parë për takim me SBASHK-un

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se janë mbi 580 mijë orë të humbura, si…