Hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID, nga ora 22:00 ndalohet qarkullimi

Sot në Kosovë kanë hyrë në fuqi masat e reja kufizuese kundër coronavirusit, të cilat do…

Mbi 24 mijë raste aktive me COVID-19 në Shqipëri

Në Shqipëri aktualisht janë 24 mijë e 105 raste aktive me COVID-19. 24 orëshin e fundit…

12396 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon në…

Restorantet dhe kafiteritë do të punojnë deri në orën 21:00, kufizimi i qarkullimit nga ora 22:00

Pas rritjes shqetësues të rasteve me coronavirus, Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka vendosur…

Haradinaj kundër masave të reja : Qeveria po u bie në qafë qytetarëve dhe gastronomëve

Qeveria ka miratuar masa të reja për menaxhimin e situatës me COVID-19. Në mesin e këtyre…

Konfirmohen 6 të vdekur dhe 2670 të infektuar me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 9485…

Këto janë masat e reja anti-COVID, hyjnë në fuqi nga nesër

Disa nga masat kryesore të miratuara që hyjnë në fuqi nesër, me 22 janar 2020 dhe…

Ministria e Shëndetësisë pret numër të lartë infektimesh me COVID-19 edhe për disa javë

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti, ka thënë se situata me numra të lartë infektimesh…

Vjen reagimi i parë nga gastronomët, kundërshtojnë masat e reja të Ministrisë së Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë tashmë ka propozuar masat e reja anti-COVID, të cilat priten të miratohen të…

Një i vdekur dhe 2943 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë, ka njoftuar se të premten, më 21 janar, janë regjistruar 2,943…