Lajçaku pas takimit me Kurtin: U pajtuam për zbatimin e të gjitha marrëveshjeve të kaluara

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka mbërritur të mërkurën pasdite në Kosovë. Ai…

Ambasada amerikane konfirmon organizimin e diskutimit për Asociacionin

Ambasada amerikane në Prishtinë ka bërë të ditur se më 31 janar do të jetë nikoqire…

Mediumi serb: Asociacioni deri në fund të prillit, marrëveshja përfundimtare Kosovë-Serbi deri në qershor

Viti 2023,  ka filluar “në mënyrë dinamike”, me një ofensivë të madhe diplomatike ndaj Prishtinës dhe…

Lajçak pas takimit me Vuçiqin: Asociacioni, element kyç për stabilitet

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se formimi Asociacioni i komunave…

Qeveria jep detaje nga takimi i Kurtit me emisarët

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi u…

Në përpjekje të një marrëveshje përfundimtare – pesë emisarët specialë për dialogun sot në Prishtinë

Bashkësia ndërkombëtare i ka shtuar përpjekjet për intensifikimin e dialogut Kosovë-Serbi, derisa sot në Prishtinë do…

Vuçiq thotë se marrëveshja përfundimtare me Kosovën mund të arrihet pasnesër

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se një marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë, ka gjasa…

Lajçak takon Kurtin në Davos: Diskutim i thelluar për dialogun

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak dhe kryeministri i Kosovës,…

Çitaku: Kurti degradoi dialogun

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku në një konferencë për media ka akuzuar Qeverinë…

Lajçak dhe Escobar në Kosovë më 20 janar

Emisari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak dhe Gabriel Escobar,…