Sunny Hill Festival

Biseda e Kusari-Lilës me Radojçiqin “është skandal”, thotë deputeti i VV-së Rrahmani

Deputeti i LVV-së, Eman Rrahmani, për bisedën telefonike të shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje…

A do t’ia japë AAK-së nënshkrimin për rrëzimin e Qeverisë, flet deputeti Eman Rrahmani

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me rastin e 3 vjetori të Qeverisë Kurti, ka prezantuar një…

Ligji për IVF mollë sherri për ligjvënësit e shumicës parlamentar

Ligji për shëndetin riprodhues dhe fertilizimin e asistuar, vazhdon të jetë problematik për deputetët në Kuvendin…

Rrahmani: 1 janari po afrohet e vendi po zbrazet, të rishikohen pagat

Deputeti i Vetëvendosjes, Eman Rrahmani, ka thënë se partia e tij nuk është dashur që ta…

Rrahmani demanton Haxhiun, konfirmon qëndrimin e deputetëve kundër Kodit Civil

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka thënë se Qeveria e Kosovës doli jashtë programit të…

Deputeti i VV-së për rastin e MINT: Duhet transparencë për çdo cent të qytetarit

Deputeti i LVV-së, Eman Rrahmani, ka folur për skandalin e fundit të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë…

Bogujevci i reagon kolegut të VV’së: Unë kam vendosur të bëhem nënë pa pasur burrë

Nënkryetarja e Kuvendit Saranda Bogujevci, i ka reaguar ashpër deputetit të VV-së, Eman Rrahmanit, i cili…

Eman Rrahmani i VV-së kërkon ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka thënë se pagat e shtatorit duhet të procedohen për…

Eman Rrahmani tregon pse u “ndanë” nga Grupi i Vetëvendosjes

Dy deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani dhe Gramos Agusholli në seancën e sotme të Kuvendit…

Dy deputetët e pakënaqur të Vetëvendosjes ndahen nga kolegët, ulen kah opozita

Dy deputetët e pakënaqur të Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani dhe Gramoz Agusholli janë ndarë nga kolegët…