Sunny Hill Festival

Erdogan fiton zgjedhjet presidenciale në Turqi

Ashtu siç ishte parashikuar, presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka fituar këtë të diel të…

Regjistrohen dy tërmete në Turqi

Turqia është goditur nga dy tërmete të dielën gjatë ditës. Sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mediterane, dridhja e…

Kurti udhëton për në Turqi, do të ketë konferencë të përbashkët me Erdoganin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot në mëngjes ka udhëtuar për në Stamboll të…

Erdogan: Nga sulmi me bombë u vranë 6 persona në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se gjashtë persona janë vrarë dhe 53 janë plagosur…

Demiri: Me Erdoganin jam njoftuar gjatë studimeve

Shqiptari Sabri Demiri, kryekëshilltari për Ballkanin i presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, ka folur për historinë…

Erdogan: I gatshëm të ndërmjetësojë mes Kosovës e Serbisë

Presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan, ka deklaruar në Beograd se është i gatshëm të ofrojë…

Bisedimet duhet të japin rezultate – thotë Erdogan, derisa pret delegacionet e Ukrainës dhe Rusisë në Turqi

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, tha se presidenti Volodymyr Zelensky dhe presidenti Vladimir Putin janë…

Njeriu që pritet t’i jap fund epokës Erdogan: Do t’i japim një mësim të mirë

Kemal Kilicdaroglu, lideri i Partisë Republikane Popullore turke, mund të jetë njeriu që do ta përmbysë…

Erdogan mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan në një konferencë për media pas takimit me presidenten e…

Turqia ulë taksat për ushqimet bazë për ta luftuar inflacionin

Presidenti i Turqisë njoftoi të shtunën një ulje të taksave në furnizimet bazë ushqimore derisa vendi…