Sunny Hill Festival

Shtatë të mira nga erëza e turmerikut

Turmeriku është një ndër erëzat më të popullarizuara kur bëhet fjalë për shëndetin. Në një artikull…

Kjo erëz ju mbron nga kanceri dhe depresioni

Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit.  Në Indi, aty ku…

Turmeriku, erëza që ndihmon kundër sëmundjeve të veshkave

Gjasat e sëmundjeve të veshkave në Shqipëri dhe Kosovë ka pësuar një rritje progresive në vitet…

Cilat janë dy erëzat që shkrijnë kilogramët e tepërt

E keni pyetur ndonjëherë veten cili është momenti i duhur për të rënë nga pesha? Mos…

Tre erëza që mund të përdorni kundër presionit të lartë të gjakut

Presioni i lartë i gjakut apo edhe një diagnozë e hipertensionit mund të nënkuptojë nevojën për…

A skadojnë erëzat? Si ta kuptoni kur janë të prishura

Erëzat janë një nga delikatesat më të mira të kuzhinës, pasi dhurojnë shumë aromë dhe shije.…